Articles - Rady pro mumifikaci fólií

Rady pro mumifikaci fólií

21.12.2015  Informace a rady

Pokud budete o Vánocích balit kromě dárků i svého protějška, hodí se o mumifikaci vědět několik rad. Jako vždy je ale základní radou při hraní přemýšlet a dbát na bezpečnost.

1.
Mumifikaci protějška provádějte nejlépe ve dvou. Protějšek omotaný fólií má menší stabilitu. Hrozí pád a může to skončit ošklivým úrazem. Pokud nemáš nikoho, kdo ti protějška přidrží, fixuj ho k něčemu pevnému (řetěz ze stropu, svislý trám apod.)
2.
Před dlouhodobou mumifikací umísti mezi klouby (kolena, kotníky) něco měkkého, například ručník nebo kus molitanu. Při pevnějším stažení hrozí nepříjemné bolestivé otlaky a protějšek si mumifikaci moc neužije.
3.
Mumifikovaného protějška umísti nejlépe v leže na postel nebo ve stoje zajištěného proti pádu. V žádném případě mumifikovaného protějška nenechávej pohybovat se, nebo někam jít (skákat).
4.
Pokud chceš použít provaz nebo řetěz pro větší znehybnění, použij ho až na fólii. Provaz nebo řetěz pod fólií způsobí nepříjemné a dlouho viditelné otlaky (pokud nejsou žádoucí).
5.
Vždy měj po ruce nůžky. Nejlépe záchranářské s tupou špičkou.
6.
Pokud si budeš při mumifikaci chtít hrát s bradavkami, umísti na ně pod fólii něco pevného (např. víčka od lahve). Lépe se pak bude ve fólii postříhávat otvor a nehrozí zranění nůžkami.
7.
Protějšek ve folii se potí, podávej mu pravidelně tekutiny, abys předešel dehydrataci.
8.
Pokud nejsi zkušený nikdy neprováděj mumifikaci celé hlavy.
9.
Mumifikaci ukončuj rozstřižením fólie směrem od hlavy dolů, nikdy směrem k obličeji. Vyhnete se tak poranění pokud by ti nůžky při stříhání sjely. Podlož stříhanou fólii prstem a nadzvedni, zabráníš tak poranění.
10.
Po rozstřižení fólie nechej protějška několik minut ležet odpočívat. Tlak fólie na tělo způsobuje změny v proudění krve, při náhlé změně polohy hrozí závrať a omdlení.
11.
Mumifikaci lepící páskou prováděj vždy po předchozím omotání fólií. Vyhneš se tak složitému sundávání a také styku lepidla pásky s kůží.