Articles - Obecné desatero bezpečnosti v BDSM

Obecné desatero bezpečnosti v BDSM

18.06.2015  Informace a rady

Jistě s námi souhlasíte, že bezpečnost je v BDSM na prvním místě, proto v tomto článku přinášíme deset rad jak pro dominanty, tak pro jejich submisivní protějšky. Jistě by se dalo najít množství dalších doporučení ohledně bezpečnosti při různých SM praktikách, těm se budeme věnovat v některém z dalších článků.

1.
DOM+SUB: Vždy dodržuj SSC (Safe, Sane, Consensual) - Hraj si vždy bezpečně, s čistou hlavou a po vzájemné dohodě. Během akce nese DOM za protějška odpovědnost.
2.
DOM: Vždy respektuj stopku a sleduj protějškovy reakce
3.
DOM: Pokud střídáš protějšky, používej pro každého jiné pomůcky nebo po každém použití pomůcky desinfikuj. Zvlášť ty, které přichází do styku s tělními tekutinami a otvory. Na dilda a plugy používej kondom.
4.
DOM: Pomůcky, které používáš by sis měl nejdřív vyzkoušet sám na sobě, abys měl představu o jejich účinku.
5.
DOM: Nikdy se nepouštěj do praktik, které sis nevyzkoušel, nemáš o nich dostatek informací nebo ses neporadil s někým zkušeným. Na protějšku se neexperimentuje.
6.
SUB: Pokud dojde ke zranění, neváhej jít k doktorovi. Doktorovi řekni po pravdě, jak ke zranění došlo a nevymýšlej si (na tu okurku jsem si sedl omylem). Doktoři jsou na různá zranění zvyklí a viděli už horší věci.
7.
SUB: Pokud se dostáváš na kraj svých možností, dělá se ti špatně nebo se objeví nějaký problém, okamžitě na to protějška upozorni a nesnaž se to vydržet. Správný DOM musí na upozornění reagovat.
8.
SUB: před akcí se střídmě najez a napij. Zátěž při akci může způsobit hypoglykemický šok a až ztrátu vědomí. Měj pro všechny případy připravený hroznový cukr.
9.
SUB: Vždy protějška informuj o svých zdravotních problémech pokud nějakými trpíš - vady srdce, nemoci krve, epilepsie a podobně.
10.
SUB: Do akce jdi vždy s protějškem, kterého dobře znáš. Nikdy ne na první schůzce, když o něm nic nevíš.