Articles - Vlajky gay komunit

Vlajky gay komunit

11.09.2010  Informace a rady

V minulém článku jste si mohli přečíst o historii duhové gay vlajky. V tomto článku vám chceme představit vlajky některých gay komunit, či subkultur.

V minulém článku jste si mohli přečíst o historii duhové gay vlajky. V tomto článku vám chceme představit vlajky některých gay komunit, či subkultur. Existuje mnoho různých návrhů vlajek pro komunity a minority podle místa a fetiše, a jen velmi málo vlajek se skutečně ustálilo. Často si jednotlivé spolky upravují vlajky podle své představy nebo národní vlajky. Většina návrhů ale zachovává ideu různobarevných pruhů, odkazující na původní duhovou vlajku gayů.

Vlajka kožeňáků

Vlajka kožeňáků byla vytvořena umělcem Dr. Tony DeBlasem. Prvně byla uvedena 28. května 1989 na Chicagském Mr. Leather. Vlajka byla původně představena jen jako možný návrh vlajky, ale velmi rychle si ji kožeňáci i další kultury osvojili a šířila se na dalších akcích. Význam návrhu (barev, srdce ..) není znám, neboť sám DeBlase uvedl, že každý si má najít svůj vlastní význam. Vlajka je sice k vidění nejčastěji v gay komunitě, ale je přijímána fetiš minoritami nezávisle na sexualitě.

Vlajka Medvědů

"Mezinárodní vlajka bratrství medvědů" byla navržena Paulem Witzkoskem pro společnost Bear Manufacturing specializující se na dárky a suvenýry pro medvědy. Medvěd je zažitý hovorový výraz pro silné (významem svalnatý i obezní) muže s ochlupenými těly a vousy. Tento vzhled však podmínkou a význam medvěda, stejně jako dalších označení včetně kožeňáka, je poměrně volný.

Vlajka Pánů a otroků

Tato vlajka se objevila 29. července 2005 na Konferenci Pánů a otroků. Vlajku navrhl Pán Tallen jako symbol reprezentující vztah Pánů a jejich otroků, jejich hrdost k tomuto vztahu a jednotu celé komunity. Svislý pruh je univerzálním symbolem dominance a tři vodorovné pruhy symbolizují pasivitu a submisivitu.

BDSM vlajka

Vlajka BDSM má reprezentovat všechny lidi, kteří do svých sexuálním preferencí počítají i svazování, tresty, sadismus a masochismus, nezávisle na jejich orientaci. Triskelion znázorňuje stejná práva pro kohokoliv v BDSM: Pána, Otroka a Switche. Někdy se vysvětluje jako stejná důležitost pro Bezpečí, Rozum a Dohodu při BDSM aktivitách. Původní vlajka obsahuje kovový triskel, ale více je používaná zde uvedená verze v běžných barvách.

Vlajka subů

Vlajka subů nebo také "kluků" byla prvně představena na Středoatlanském Leather pochodu 1998. Vytvořil ji Keith Pollanen po setkání s autorem kožeňácké vlajky Tony DeBlasem. Originální označení Vlajka kluků pochází z historického vývoje kožeňácké kultury. Zatímco dnes je postavení v komunitě nezávislé na sexuální pozici, dříve byli nováčci označování jako "kluci", kteří se přes "suby", "dominanty" a další dostali na respektované "Pány". Vlajka je tedy založena na kožeňácké vlajce, se stejným počtem pruhů. Pruhy ale směřují kolmo dolu, aby bílá čára symbolizovala postavení kluka proti Pánovi, a modré čáry se přebarvily, neboť symbolizují kluka jako zelenáče.

Zdroje s dalšími vlajkami: