Články - Prosinec nadvakrát v Ateliéru

Prosinec nadvakrát v Ateliéru

18.12.2011  Workshopy a akce

Vždy se rádi vracíme do Ateliéru, a proto jsme využili příležitosti a v prosinci tam zavítali hned dvakrát. A v obou případech jsme odcházeli, dle očekávání, nadmíru spokojeni. Devátého jsme odhalili další zákoutí svazovacích technik a týden na to jsme si užili předávání  vánočních dárků, které jinde nedostanete. Ale hezky popořadě.

Vždy se rádi vracíme do Ateliéru, a proto jsme využili příležitosti a v prosinci tam zavítali hned dvakrát. A v obou případech jsme odcházeli, dle očekávání, nadmíru spokojeni. Devátého jsme odhalili další zákoutí svazovacích technik a týden na to jsme si užili předávání  vánočních dárků, které jinde nedostanete. Ale hezky popořadě.


9. prosince jsme zavítali na náš v pořadí druhý Provázkovací workshop. Na prvním jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, tak jsme byli natěšeni, co dalšího se ještě dozvíme. A nebyli jsme určitě sami. Mnoho dalších fanoušků svazování se přišlo přiučit a mnoho zkušených mistrů provazů se přišlo pobavit. Samozřejmě tedy ne pohledem na nešikovnost nováčků, těm vždy moc rádi poradili, ale spíš tou všeobecnou radostí z provazů.

Při vstupu jsme jako obvykle dostali další kvalitní provaz, takže po přinesení provazu z minula i vlastních zásob jsme byli velmi dobře vybaveni. K předváděnému svazování byl sice potřeba jen jeden provaz, ale většina osazenstva stejně použila vše, co bylo po ruce a již zkušeně vázali a uzlovali.

V první části jsme se dozvěděli další důležité poznatky o svazování, třeba jaké jsou rozdíly při svázání muže a ženy, nebo jak více zdržet únikáře. Naplnilo se u přísloví, že člověk se stále učí, a zvláště pohledem na nováčky, protože velká část probraných bodů Soptíka napadla při soutěži v unikání na minulém srazu. Velmi důležitým bodem byly bezpečnostní prvky při svazování a poučení o používání nůžek jako „nouzového východu“. Pak už se šlo na jednotlivé svazovací techniky. Nejdříve jsme se naučili svazovat vlasy, což nebylo nijak těžké a určitě se to může v budoucnu hodit. Jen dlouhých vlasů se jaksi nedostávalo, a ta dáma pyšnící se nejdelšími vlasy, paní domácí Nunufer, si na ně nenechala sáhnout. Postupně se ale všichni zájemci vystřídali na několika dlouhovlasých ochotných slečnách. Poté se postoupilo k vázání provazových kalhotek, které samy o sobě nejsou nijak omezující, ale jsou příjemné a hezké na pohled, a jsou dobrým základem k některým složitějším svazováním, což ihned museli někteří vyzkoušet.

Rychle jsme si připomněli vázání „box-tie“ a postoupilo se k takzvanému zlomyslnému vázání, které všechny velice zaujalo a pobavilo. Principem je kombinace uvázání, kdy si oběť musí vybírat mezi dvěma nebo více nepohodlnými polohami. Soptík velmi zákeřně uvázal svou partnerku za svorky na bradavkách, takže musela stát na špičkách, aby ji to příliš nebolelo. Aby se ale dostálo principu, že si oběť bude vybírat, Soptík nijak nespěchal s rozvazováním a povídal nám vše, co ho ještě napadlo k základům. Nakonec ji omilostnil a posadil ji na židli, kde předvedl zlomyslné svázání, které jsme si mohli sami vyzkoušet. A že se nikdo neostýchal a hned to také vyzkoušel.

Provázkovací workshop byl opět velmi zábavný i poučný a všichni se těší na další zajímavé workshopy. Ty však přijdou až v příštím roce. Tento rok se ale konala ještě jedna zajímavá párty – Vánoční Ateliér.


Původně jsme na Vánoční Ateliér neplánovali jít. Přeci jen Vánoce, to je čas rodiny, a nebyli jsme si jisti, jestli nebudeme tu velkou rodinu z Ateliéru rušit. Ale nakonec jsme se přeci jen vypravili, a až tam jsme si uvědomili, jak rychle člověk dokáže do té rodiny zapadnout a už jsme, aspoň jak to sami cítíme, také její součástí.

Vánoční ateliér neměl žádný daný program, jen v deset hodin proběhlo předávání dárků těm, kteří přispěli dárkem. A bylo opravdu hodně takových, kteří rádi dávají i dostávají a neřeší komu či od koho. Celkově bylo na programu obecné veselí a přátelská atmosféra a jediným hromadných „úchylným“ bodem bylo Stříhovo svazování a zavěšování Jájy v gotice, kterému přihlížela snad polovina všech přítomných.

Celkovou atmosféru určitě také povzbudily kostýmy většiny přítomných, ať už to byli santové, čerti či andělíčkové všech možných pohlaví. A ani ti, kteří nesehnali vánoční kostým, nezůstali pozadu a oblékli se různých zajímavých materiálů, od latexu až po síťovinu.

Prostě Vánoční Ateliér byl přesně takový, jaké by Vánoce měly být – klidný, příjemný, zábavný a s rodinou, i když v tomto případě velmi početnou.